Panel logowania
Login:
Hasło:

Meble drewniane kontra wiklinowe

Strona główna -> Teksty -> Meble drewniane kontra wiklinowe

Meble drewniane kontra wiklinowe
Planujesz zakup mebli ogrodowych i nie wiesz jakie wybrać? Gubisz się w gąszczu dostępnych rozwiązań i nie wiesz, które z nich będzie dla ciebie najlepsze? Poniżej przestawiamy krótką charakterystykę wszystkich materiałów, z których wykonywane są najpopularniejsze meble ogrodowe.
Najczęściej i najchętniej wybieranym typem mebli ogrodowych są meble drewniane. Odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone drewno jest materiałem niezwykle trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwym w utrzymaniu. Meble drewniane są niezwykle uniwersalne, dostępne są zwykle zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wzorach, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować je do swoich upodobań oraz oczekiwań. Najtrwalsze są meble z drewna egzotycznego, równie wytrzymały jest dąb oraz akacja. Równie popularne i często spotykane głównie na tarasach i balkonach są meble wiklinowe i ratanowe. Tego rodzaju meble ogrodowe są lekkie, łatwo więc przenosić je z miejsca na miejsce. Ich największą wadą jest to, że nie mogą wystawione zostać na działanie deszczu. Pozostawione w niezadaszonym miejscu w deszczowy dzień zniszczą się  i stracą swoje właściwości. Tego rodzaju meble mają zwykle charakter rustykalny oraz dopasowują się do balkonów i tarasów urządzonych w tradycyjnym stylu. Rzadziej zdarzają się meble wiklinowe w nowoczesnej stylistyce.
Od jakiegoś czasu coraz bardziej modne i popularne stają się meble ogrodowe przypominające wypoczynek umieszczany zwykle w salonie. Tego rodzaju meble są szerokie wygodne, z dużą ilością poduch. Warto zadbać o to, by pokrycie takiego wypoczynku było ściągane, by w razie deszczy szybko i bezproblemowo zdjąć je z mebli w razie niespodziewanego deszczu.

Zobacz też

Meble stosowane w przedpokoju są bardzo ważne. Wiele osób nie dba o aranżację korytarza, a jest on przecież pierwszą częścią domu, która nam się ukazuje zaraz po przekroczeniu jego progu. Funkcjonalny przedpokój jest doceniany przez wiele os

Zobacz pełną treść: Nowoczesne meble do przedpokoju
OSB 3 to płyta stosowana przede wszystkim w budownictwie. Cechuje się między innymi podwyższoną odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Posiada wiele zalet.

Zobacz pełną treść: Płyta OSB 3 - charakterystyka
Drewniane meble nie wychodzą z mody. To dzięki ich funkcjonalności i oryginalnym wzornictwie, goszczą one w wielu domach, jak również pojawiają się w ogrodach, na tarasach i przy restauracjach. Szczególnie te wykonywane z litego drewna są mile w

Zobacz pełną treść: Meble z bali do ogrodu
Masz już prawie wykończony swój niepowtarzalny ogród, jednak dalej brakuje Ci kilka rzeczy, bo dla Ciebie to dodatki są najważniejsze. Dobierz odpowiednie akcesoria, by zadbać o każdy detal.

Zobacz pełną treść: Akcesoria ogrodowe